Son Haberler
Anasayfa / Bilgisayar teknik servisi / Son dakika… Bütün dünya kilitlendi! Türkiye’ye geliyor…

Son dakika… Bütün dünya kilitlendi! Türkiye’ye geliyor…

Son dakika… Bütün dünya kilitlendi! Türkiye’ye geliyor…

Cemal Kaşıkçı cinayetinde son dakika gelişmesi, CIA Direktörü Haspel’i taşıyan uçak şu an havada.

ABD lideri Trump gazetecinin konsolosluk binasında öldürülmesini ‘yanlış giden bir komplo’ olarak tanımladı, Suudi Araistan tarafından yapılan açıklamanın kendisini tatmin etmediğini söyledi.

Al Jazeera’dan Zeina Khodr, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünkü konuşmasından beklentilerin yüksek olduğunu bildiriyor. Khodr’a göre, bir dönüm noktası yaşanacak gibi görünüyor.

Birçok ülkenin boykot ettiği yatırım konferansı ‘Çöldeki Davos’un internet sitesi siber saldırıya uğradı, hacklenen sitede Riyad yönetimini terörizmi desteklemekle suçlayan fotoğraflı bir mesaj paylaşıldı.

Dünya an be an Türkiye’yi izliyor. Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde her gün yeni bir ayrıntı ortaya çıkarken, tüm gözler kurbanın öldürüldüğü Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda. Son olarak, konsolosluğa ait diplomatik plakalı araç Sultangazi’deki bir otoparkta bulundu.

09.20 : Kaşıkçı cinayeti hakkında konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr, “Bir daha böyle bir şey yaşanmayacak” dedi.

08.10 : Dünya medyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü grup toplantısında yapacağı Kaşıkçı açıklamasına kilitlendi. Al Jazeera’dan Zeina Khodr, beklentilerin yüksek olduğunu ve Erdoğan’ın tüm detayları ortaya koymaya hazırlandığını bildiriyor. Khodr’a göre, bir dönüm noktası yaşanacak gibi görünüyor.

07.40 : CIA Direktörü Gina Haspel, an itibariyle Türkiye’ye geliyor. ABD lideri Trump tarafından Türkiye’ye gönderilen Haspel, Kaşıkçı soruşturması üzerinde çalışacak.

07.00 : ABD Başkanı Donald Trump, cinayetle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Trump’a göre, Kaşıkçı’nın öldürülmesi ‘yanlış giden bir komplo’.

Olayı çözmeki çin son aşamaya gelindiğini belirten Trump, Suudi Arabistan’dan gelen açıklamaların kendisini tatmin etmediğini de söyledi.

03.40 : Londra’dan yayın yapan Suudi Arabistan destekli Eş-Şark el-Avsat gazetesi yazarlarından Filistinli Rabi el-Medhun, istifa etti.

Medhun, istifayı Facebook sayfasından “Kaşıkçı beni emekliliğe sevk ediyor” başlığıyla duyurdu. Gazeteci, “Çoğunluğunu Filistin meselesi sorumlusu olarak geçirdiğim 18 yılın ardından bugün, Londra’daki Eş-Şark el-Avsat gazetesindeki görevimden istifa ettim” dedi.

02. 10 : Suudi Arabistan’ın yatırım konferansı sitesi hacklendi. Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın fazlasıyla önem verdiği ‘Çöldeki Davos’ konferansının sitesine girenler, sıra dışı bir fotoğrafla karşılaştı.

Fotoğrafta, yanında terör örgütü IŞİD’in sözde bayrağını tutan bir militanı ile bu terör örgütünün infazcılarına benzetilen Veliaht Prens’in elinde kılıç ile önünde diz çökmüş bir şekilde gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmeyi bekleyen tasviri dikkati çekti.

İnternet korsanları ayrıca, “Dünya genelindeki çocuklar için bütün ülkelere Suudi rejimine ambargo uygulaması çağrısında bulunuyoruz. ABD ile iş birliği içinde olan bu rejim, kendi vatandaşı Cemal Kaşıkçı ve Yemen’deki binlerce insanı öldürmek gibi barbarca ve gayriinsani eylemlerinden dolayı hesaba çekilmeli” mesajını paylaştı.

02.00 : Cemal Kaşıkçı cinayetinde bugün yaşanacak gelişmeleri canlı blogla aktarıyor olacağız.

 

Hakkında Rahim Yıldırım

Check Also

SON DAKİKA | İstanbul’da barış umudu! Rusya ile Ukrayna arasında Dolmabahçe’de kritik görüşme

SON DAKİKA | İstanbul’da barış umudu! Rusya ile Ukrayna arasında Dolmabahçe’de kritik görüşme29.03.2022 07:24 | …

Hemen Arayın