Son Haberler
Anasayfa / Bilgisayar teknik servisi / Son dakika: Trump ABD’yi ayağa kaldırdı: Haince, ahmakça, utanç verici! Putin’le gerçekleşen tarihi zirvede Amerikan istihbaratı yerine Rusya’ya destek çıkan Trump, ülkesinde şok etkisi yarattı. ABD liderinin partisi Cumhuriyetçiler bile Trump’a öfke kustu.

Son dakika: Trump ABD’yi ayağa kaldırdı: Haince, ahmakça, utanç verici! Putin’le gerçekleşen tarihi zirvede Amerikan istihbaratı yerine Rusya’ya destek çıkan Trump, ülkesinde şok etkisi yarattı. ABD liderinin partisi Cumhuriyetçiler bile Trump’a öfke kustu.

Son dakika: Trump ABD’yi ayağa kaldırdı: Haince, ahmakça, utanç verici!
Putin’le gerçekleşen tarihi zirvede Amerikan istihbaratı yerine Rusya’ya destek çıkan Trump, ülkesinde şok etkisi yarattı. ABD liderinin partisi Cumhuriyetçiler bile Trump’a öfke kustu.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’deki ABD-Rusya zirvesi, bir rezaletle sona erdi. ABD Başkanı Donald Trump’ın, Rusya lideri Vladimir Putin’le yaptığı ortak basın toplantısında 2016 seçimleri için Amerikan istihbaratının raporlarını hiçe sayıp Rusya’nın yanında saf tutması, ortalığı karıştırdı.

Cumhuriyetçi Parti’den Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan, Moskova’nın 2016 seçimlerine müdahalesi konusunda şüphe bulunmadığını söyledi ve “Trump Rusya’nın müttefikimiz olmadığını kabul etmeli” dedi.

Cumhuriyetçi senatör John McCain ise ‘utanç verici bir performans’ sözleriyle eleştirdi. McCain açıklamasında “Daha önce hiçbir ABD Başkanı kendisini böyle bir despot karşısında hiç bu kadar sefilce aşağılamamıştı” dedi.

Trump’ı uzun süredir eleştiren Arizona Senatörü Jeff Flake de “Bir Amerikan Başkanı’nın Rusya Cumhurbaşkanı ile yan yana durup Rusya’nın saldırganlığı nedeniyle Amerika’yı suçlayacağını hiç düşünmemiştim. Bu utanç verici” dedi.

Daha önce Trump’a yakın duran siyasiler de ABD Başkanı’nı topa tuttu..

Hakkında Rahim Yıldırım